WeeklyNews 16.06.2021

 

Вітаю, друзі!

 

Минулий тиждень ознаменувався поданням ряду законопроектів, направлених на вдосконалення нормативної бази у сфері захисту авторських та суміжних прав. Крім того, ми не змогли оминути увагою законопроект про «здешевлення» новобудов.

 

Деталі, як завжди, у нашому дайджесті.

 

1. Уряд планує посилити захист власників авторських прав

В Парламенті зареєстровано ряд законопроектів «Про авторське право і суміжні права», серед яких – законопроект № 5552-4, підготовлений КМУ, а також три альтернативні, подані народними депутатами з різних фракцій і партій. Серед можливих нововведень слід відзначити врегулювання правових відносин, пов’язаних з охороною так званих прав особливого роду (sui generis), камкордингом, кардшейрінгом, сирітськими творами, контрафактом та порушенням авторських прав в Інтернеті.

 

Legal Tip

«На нашу думку, запропонований Урядом проект закону в першу чергу направлений на захист правовласників творів (літературних, фотографічних, музичних творів, комп’ютерних програм, фільмів тощо) в мережі Інтернет, оскільки передбачає введення нового механізму блокування піратського контенту. Цей механізм передбачає блокування контенту за зверненням правовласника (за обов’язковим посередництвом адвоката або патентного повіреного) до власника веб-сайту та/або хостинг-провайдера. У разі отримання відповідної заяви, хостинг-провайдер буде зобов’язаний заблокувати доступ до піратського контенту на строк не більше 10 днів, крім випадку, якщо останньому не будуть надані докази відкриття судового провадження про захист авторських (суміжних) прав».

Артем Білоусов, адвокат

Зв’язатися

 

2. Чи очікувати «здешевлення» новобудов?

Зареєстровано законопроект №5638, який вносить зміни до Податкового кодексу в частини оподаткування операцій з новобудовами. Зокрема, пропонується:

  • прямо встановити ставку оподаткування ПДФО у розмірі 5% для операцій з продажу більше трьох об’єктів нерухомого майна на рік, яке було придбано у забудовника;
  • встановити ставку ПДФО у розмірі 10% для фізичних осіб, що здійснюють підприємницьку діяльність без реєстрації і реалізують нерухоме майно після його будівництва, або коли таке будівництво здійснено за їх рахунок (замовник будівництва);
  • звільнити від оподаткування ПДВ операцій із постачання житлової нерухомості, в т. ч.  при першій поставці.

 

Legal Tip

 

«На нашу думку, одним з найцікавіших нововведень законопроекту є звільнення від оподаткування ПДВ операцій з нерухомістю. Це має на меті певне «здешевлення» новобудов, що зробить їх більш доступними для населення, а також певною мірою дозволить знизити рівень шахрайства із ПДВ у сфері будівництва нерухомості. Окрім того, законопроект усуває неузгодженості в оподаткуванні, пов’язаному з нерухомістю, та виводить з тіні ринок майбутньої нерухомості, що дозволить захистити права та інтереси учасників ринку».

Вероніка Ширман, юрист

Зв’язатися

 


За даними звіту Міжнародного альянсу інтелектуальної власності (США), Росія, Україна, Бразилія, Індія та Казахстан входять до рейтингу ТОП-5 держав щодо кількості користувачів, залучених до несанкціонованого поширення комп’ютерних ігор. Крім того, Альянс відмічає завдання значної шкоди правовласникам через поширення контенту за допомогою торрентів та інших файлообмінників. То ж черговий рік поспіль уряд США включає Україну у так званий «Notorious Markets List» – список веб-сайтів або фізичних ринків, на яких має місце великомасштабне порушення прав інтелектуальної власності.
Ваш Артем Білоусов

Завантажити PDF