Зміна Положення про форму та зміст структури власності

Міністерством фінансів України внесено зміни до Положення про форму та зміст структури власності, яке було розроблено з метою встановлення форми і змісту структури власності юридичної особи.

Згідно документу, структура власності відображає:

  • всіх осіб, які прямо або опосередковано володіють однією юрособою самостійно чи спільно з іншими особами;
  • всіх осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного або вирішального впливу на керівництво чи діяльність юрособи;
  • розмір участі (% корпоративних прав), який належить кожній фізичній та/або юридичній особі, трасту та/або іншому подібному правовому утворенню в іншій юособі, трасті або іншому утворенні.

Якщо в структурі власності юридичної особи на будь-якому етапі контролю або володіння присутнє акціонерне товариство, необхідно вказати ключових учасників цього товариства.

Якщо в структурі власності юридичної особи на будь-якому етапі контролю або володіння присутній пайовий інвестиційний фонд, необхідно вказати його найменування та реєстраційний код в Єдиному державному реєстрі інститутів спільного інвестування, а також найменування та ідентифікаційний код компанії з управління активами, і розкрити інформацію про структуру власності цієї компанії та осіб, які мають значний або вирішальний вплив на фонд.

Якщо в структурі власності юридичної особи присутній корпоративний інвестиційний фонд, необхідно розкрити інформацію про цей фонд та його структуру власності, а також вказати найменування та ідентифікаційний код компанії з управління активами, яка діє в інтересах цього фонду, і розкрити інформацію про структуру власності цієї компанії.

Якщо в структурі власності юридичної особи присутній недержавний пенсійний фонд, необхідно вказати його найменування та ідентифікаційний код, а також найменування та ідентифікаційний код особи/осіб, які здійснюють управління активами і діють в його інтересах, і розкрити інформацію про структуру власності цих осіб.