Захист права на квартиру на етапі будівництва

Минулі роки свідчили про певний бум щодо купівлі квартир на етапі будівництва. По Києву та інших містах України височіють новенькі ЖК, які приваблювали покупців солодкою ціною на квартири, які ще тільки будувались. Проте всі ми пам’ятаємо, як цей ринок сколихнули кризи, пов’язані із банкрутством деяких великих забудовників. Інвестори таких квартир досі залишаються в підвішеному стані.

Подолання системних проблем в цій сфері стало своєрідним викликом для держави, наслідком чого став закон 5091 Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому, прийнятий ВРУ 15.08.22. За словами народного депутата України Ярослава Железняка банки обіцяють разом з НБУ запустити іпотеку після впровадження такого закону, що неодмінно має покращити ситуацію на ринку нерухомості, який у зв’язку із війною в певній мірі завмер.

Проте з початком повномасштабного вторгення російських військ на територію України до нас продовжують звертатись клієнти, які виявили бажання проінвестували в нерухомість на етапі будівництва. Невтішні висновки, які ми зазвичай повідомляємо клієнтам, які загалом зводяться до відсутності будь-якого державного регулювання майнових прав на ще не створений об’єкт нерухомості, наразі можуть суттєво змінитись рекомендаціями слідкувати за правильним укладенням нових видів договорів та реєстрацією майнових прав на новий об’єкт будівництва в державному реєстрі.

Серед головних новацій закону:

  • Забудовник не зможе продавати квартири, не маючи дозвільних документів і всіх умов для добудови об’єкта.
  • Продаж неможливий, якщо кожна квартира у багатоквартирному будинку не зареєстрована як окремий об’єкт майнових прав, а зареєструвати її у Мін’юсті можливо тільки за наявності всієї дозвільної документації.
  • Забудовник має розкривати інформацію про те, скільки квартир у будинку вже продані.

Тож якщо ви вирішите інвестувати в квартиру на етапі будівництва, Pavlenko Legal Group з радістю допоможе вам розібратись з найбезпечнішою процедурою, розкаже вам всі ризики кожної із схем інвестування та допоможе провести угоду, яка найкращим чином гарантуватиме та захищатиме ваші права. Ми допоможемо вміло скористатись можливостями захисту своїх прав, які дає вам новий закон.

Тепер треба лише дочекатись коли сам закон набере чинність, наразі закон перебуває на підписанні Президентом України.

Також наші адвокати мають розширений доступ до державного реєстру речових прав (ДРРП), що дозволяє нам більш детально перевірити інформацію по об’єкту та його історію (ланцюг власників та підстав для права власності від первинної реєстрації до останньої). Оскільки ми також є фахівцями з судової практики в спорах пов’язаних із правом власності, то ми також зможемо об’єктивно оцінити існуючі або потенційні ризики пов’язані з придбанням об’єкту. Або констатувати факт відсутності таких ризиків.

Якщо у вас лишилися питання, звертпайтеся до нашого адвоката Ірини Столярчук.