WeeklyNews – новини для Вашого бізнесу 16.02.2021

1. Нові вимоги до статутів ТОВ

3 лютого було прийнято Закон «Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю». Закон скасовує розбіжності щодо змісту до статуту ТОВ/ТДВ, які містяться в Законі про ТОВ та ТДВ, а також в Господарському кодексі.

Legal Tip

«До статуту ТОВ необхідно буде обов’язково включати відомості лише щодо найменування, органів управління (компетенцію та порядок прийняття ними рішень) та порядку вступу до товариства та виходу з нього. Включення будь-яких інших відомостей, передбачених Кодексом, стає однозначно опціональним. Якщо статут Вашої ТОВки досі містить відомості стосовно розміру статутного капіталу, складу учасників, перерозподілу часток між ними – рекомендуємо прийняти нову редакцію статуту та видалити з нього таку інформацію після набрання чинності Законом. В подальшому це дозволить спростити процеси реєстрації змін розміру статутного капіталу та/або складу учасників ТОВ – відповідні відомості будуть вноситись лише до ЄДР та не потребуватимуть внесення змін до статуту».

Анна Грищенко, керівник практики антимонопольного права

Зв’язатися

 

2.Уряд схвалив законопроєкт, покликаний «знищити» ФОП-ів/найманих працівників

Кабінетом Міністрів було ророблено та схвалено проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності», який встановлює ознаки фактичних трудових відносин, оформлених, в т.ч., на підставі договорів з ФОП.

Ознаками існування фактичних трудових відносин, на думку ініціатора законопроекту, є: виконання роботи на визначеному або погодженому з особою, в інтересах якої виконується робота, робочому місці; встановлення цією особою тривалості робочого часу та часу відпочинку; здійснення систематичної виплати особі, яка виконує роботу, винагороди; організація умов праці, надання обладнання, інструментів, матеріалів для виконання роботи тощо.

Legal Tip

«Цим законопроєктом Уряд дає чітко зрозуміти, що планує закривати діри в бюджеті за рахунок ФОП, працюючих в більшості на IT-ринку, прирівнявши їх до найманих працівників. Незалежно від того, чи буде схвалений законопроєкт ВРУ, ми очікуємо збільшення кількості перевірок зі сторони Держпраці та ДПС України, осовною метою яких буде встановлення фактичних трудових відносин з ФОП, накладення штрафів (60 тис. за кожного неоформленого працівника), донарахування податкових зобов’язань з ЄСВ, війського збору, ПДФО та податку на прибуток юросіб. Це підтверджується також тим, що Уряд відновив проведення податкових перевірок свою постановою № 89. Отже, якщо Ви є ФОП або замовник, що отримує роботи (послуги) від ФОП, рекомендуємо не чекати прийняття закопроєкту та перевірити свої договори на предмет відповідності господарському характеру відносин».

Христина Сімонова, юрист

Зв’язатися

 

3. Єдність правової долі земельної ділянки та будівлі, яка на ній знаходиться

2 лютого ВРУ прийняла Закон № 0850, який вносить зміни до статті 120 ЗК України в частині «автоматичного» переходу права користування на земельну ділянку до набувача об’єкту нерухомості, який на ній знаходиться. Такі зміни передбачають обов’язок органу місцевого самоврядування прийняти рішення про переукладення договору оренди (користування) землі з особою, яка набула права власності на об’єкт нерухомості, що на цій землі розташований.

Legal Tip

“Зміни покликані спростити процедуру оформлення прав користування на земельну ділянку новому власнику придбаного об’єкта нерухомості. Водночас, чи дійсно внесена норма буде «життєздатною», покаже тільки практика її застосування. В будь-якому випадку, оскаржуючи ухилення органами місцевого самоврядування від прийняття рішення щодо виділення/поділу земельної ділянки, на якій знаходиться об’єкт нерухомості в натурі, або переукладення договору оренди землі із новим власником такої нерухомості, можна наполягати на порушенні ними свого імперативного обов’язку, передбаченого змінами до статті 120 ЗК України“.

Ірина Столярчук, адвокат

Зв’язатися

 


Завантажити PDF