WeeklyNews 28.07.2021

 

 

Вітаю, друзі!
Юристи практик корпоративного та антимонопольного права Pavlenko Legal Group підготували для вас огляд останніх новел у цій сфері.
Деталі, як завжди, у нашому дайджесті 👇

 

 

1. Розкриття структури власності юридичними особами

На минулому тижні в парламенті було зареєстровано законопроєкт № 5807 «Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи», яким пропонується:

  • продовжити термін для розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) та подання структури власності на 1 рік, а саме до 10 липня 2022 р.;
  • звільнити від обов’язку подання структури власності юридичних осіб, де засновниками є виключно фізичні особи;
  • звільнити від необхідності подання копії паспорту КБВ, якщо такі копії вже містяться у реєстраційній справі.

 

Legal Tip

«Нагадаємо, що наразі всі юридичні особи-резиденти України, що були зареєстровані до 28 квітня 2020 р., зобов’язані подати державному реєстратору інформацію про своїх КБВ разом зі структурою власності до 10 жовтня 2021 р. У разі неподання такої інформації на керівника юридичної особи накладається штраф від 17 000,00 грн до 51 000,00 грн.

Вважаємо, що розкриття такої інформації є лише питання часу. Тому радимо не очікувати на запропоновані зміни, а готувати необхідні документи вже зараз».

 

Вероніка Ширман, юрист

Зв’язатися

 

2. «Право на частку» vs «права з частки» – в чому різниця?

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 18.06.2021 р. по справі № 906/1336/19 провела межу між поняттями «момент набуття права на частку» в товаристві та «момент переходу корпоративних прав з частки». Логіка в такому розмежуванні досить проста. Отримавши частку в ТОВ за актом приймання-передачі, покупець отримує власне саму частку. Але щоб до нього перейшли корпоративні права за такою часткою (в т. ч. право брати участь у загальних зборах учасників товариства), до ЄДР мають бути внесені відповідні зміни. Дійсно, внесення відомостей в ЄДР про перехід частки до нового учасника є своєрідним оголошенням для невизначеного кола осіб про факт зміни складу учасників товариства.

 

Legal Tip

 

«Укласти договір купівлі-продажу частки в товаристві недостатньо для набуття корпоративних прав. Основним документом, який підтверджує перехід частки від продавця до покупця, є акт приймання-передачі частки, який в свою чергу є підставою для реєстрації змін в ЄДР щодо зміни складу учасників товариства. Лише після такої реєстрації покупець частки стає повноправним учасником товариства».

 

Сергій Шепеляк, радник

Зв’язатися

 


FYI: практики Корпоративне право/M&A та Антимонопольне право є одними з ключових для нашої компанії, а також регулярно відзначаються національними та міжнародними рейтингами. Якщо Ви бажаєте більше знати про новини нашої фірми та останні юридичні новели, запрошуємо Вас до нашої сторінки Facebook

 

Ваш Артем Білоусов