WeeklyNews 27.04.2021

 

Вітаю, друзі!

 

Багато років поспіль Pavlenko Legal Group є одним із лідерів практики захисту бізнесу та юридичної підтримки IT сектору. У зв’язку з цим ми не могли оминути нові законопроекти у сфері антирейдерства та IT. Деталі, як завжди, у нашому дайджесті.

 

1. Нові ініціативи в боротьбі з рейдерством

Нещодавно ВРУ прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів щодо удосконалення механізму протидії рейдерству». Серед запропонованих новел варто виділити наступні.

  • Мінюсту буде надано право накладати заборону на вчинення реєстраційних дій, на період розгляду ним скарги на рішення, дій чи бездіяльності державного реєстратора.
  •  Передбачається можливість укладання правочину про розірвання договору оренди землі с/г призначення, лише за наявності погодження вищого органу управління юридичної особи-орендаря (якщо інше не передбачено статутом).
  • Учасники та керівники юридичних осіб будуть автоматично повідомлятися про спробу проведення реєстраційних дій щодо відповідних юридичних осіб.
  • Змінення вимог до документів, які подаються для реєстрації зміни керівника юридичної особи.
  • Реєстрація ФОПів на підставі документів, поданих в паперовій формі, стане можлива лише за місцем їх знаходження.

 

Legal Tip

 

«Нові механізми та інструменти, які мають бути запроваджені Законопроектом, в першу чергу мають на меті усунути процедурні перепони для оскарження реєстраційних дій та уможливити оперативне реагування, у випадку спроби рейдерського захоплення бізнесу чи активу. В той же час, деякі із запропонованих інструментів та механізмів можуть бути використані як для захисту жертви рейдерської атаки, так і, навпаки, сприяти ініціаторам такої атаки».

 

Сергій Шепеляк, радник

Зв’язатися

 

 

2. Українська «Кремнієва долина» – податкові пільги для ІТ

14 квітня у ВРУ було зареєстровано проект Закону №5376 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Ним передбачено податкові пільги для ІТ-галузі в межах нового режиму Дія City, покликані сприяти створенню в Україні аналогу Кремнієвої долини – своєрідного хабу для ІТ-спеціалістів, що дозволить наблизити умови ведення ІТ-бізнесу до прогресивних світових моделей. Передбачається, що працювати на пільгових умовах зможуть не тільки українські, а й іноземні компанії, стартапи та інвестори.

Legal Tip

 

«Законопроект №5376 пропонує резидентам Дія City обирати між податком на прибуток за ставкою 18% та податком на виведений капітал за ставкою 9% за умови, якщо їх діяльність та/або фінансові результати відповідатимуть встановленим для цього вимогам. Фізичні особи, що отримуватимуть заробітну плату та інші платежі з Дія City, матимуть можливість сплачувати 5% ПДФО замість 18%. Однак, робити будь-які висновки про ефективність такої пільгової системи та наявність у ній реальної вигоди як для ІТ сфери, так і для українського інвестиційного клімату, можна буде не раніше набрання чинності відповідним законом».

 

Дар’я Стадник, старший юрист

Зв’язатися

 


До речі, а Ви знали, що незважаючи на те, що прийнято вважати, що рейдерство в основному поширене тільки в країнах колишнього СНД, за даними Інституту злиття, поглинання та альянсів (міжнародна професійна асоціація, заснована у 2004 р. у Відні) у Великобританії з 1985 по 2016 р. було зафіксовано 375 випадків рейдерства 😦 на загальну суму понад 525 мільярдів доларів США?
Ваш Артем Білоусов

Завантажити PDF