WeeklyNews 26.05.2021

 

Вітаю, друзі!

 

Минулий тиждень показав, що епопея з «діджиталізацією» торгів та вдосконаленням порядку виведення банків з ринку продовжується.

 

Деталі, як завжди, у нашому дайджесті.

 

1. Яким буде електронний супермаркет державної та комунальної землі

На минулому тижні Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони». Основною новелою є запровадження продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах через електронний аукціон.

 

Legal Tip

 

«Очікуємо, що з прийняттям Закону рудименти відійдуть у минуле, а на зміну їм прийдуть зручні, зрозумілі та прозорі торги в єдиній електронній торговій системі. Оскільки більшість процедур перейдуть з «ручного» управління в автоматичне, є надія на зменшення корупційної складової земельних торгів. В той же час, назвати прийнятий Закон досконалим також не можна. В ч. 1 ст. 139 Земельного кодексу України, в редакції, затвердженій Законом, законодавець передбачив обов’язок організатора земельних торгів опублікувати в електронній торговій системі підписаний протокол про результати земельних торгів, договір купівлі-продажу земельної ділянки або прав на неї та відомості про сплату переможцем торгів належної суми за придбаний лот та суми витрат на підготовку лота до продажу. При цьому не вказано, в який строк цей обов’язок має бути виконаний. Цілком очікувано, що така прогалина може призвести до затягування процедур земельних торгів та їх оскарження, при необхідності».

 

Сергій Шепеляк, радник

Зв’язатися

 

2. «Unfair play» на полі ліквідації банків

​19.05.2021 ВРУ за основу прийнято законопроект № 4546, який «вдосконалює» механізми виведення банків з ринку. Законопроект містить ряд змін щодо завершення процедури ліквідації неплатоспроможних банків та відшкодування збитків, завданих кредиторам банків або самому банку. Наприклад, пропонується ввести такі поняття як «договір про добровільне відшкодування шкоди (збитків)» та «мирова угода», що укладаються між ФГВФО та пов’язаною з банком особою або іншою особою, дії/бездіяльність якої призвели до неплатоспроможності банку.

Legal Tip

 

«Одним з найцікавіших нововведень законопроекту, на нашу думку, є надання ФГВФО права на «перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом 3х років до дня запровадження тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку». Це означає, що ряд правочинів, вчинених банком за останні 3 роки до введення тимчасової адміністрації, можуть бути переглянуті, визнані нікчемними. Звісно, крапку в таких спорах поставить суд, вирішивши, чи є тут підстава застосовувати реституцію, чи ні».

 

Ірина Столярчук, адвокат

Зв’язатися

 


А Ви знали, що з 2014 по 2021 рік кількість діючих банків в Україні скоротилась з 180 до 73? В той же час, наприклад, в Німеччині їх всього 20. Схоже, НБУ націлений наздогнати наших європейських сусідів … В будь-якому випадку, Pavlenko Legal Group має широке портфоліо успішних судових кейсів з неплатоспроможними банками. Тож Ви знаєте, куди звернутись в разі необхідності 😊
Ваш Артем Білоусов

Завантажити PDF