WeeklyNews 24.02.2021

1. Скасовано мораторій на проведення податкових перевірок юридичних осіб

3 лютого Уряд своєю постановою № 89 скоротив строк дії мораторію, встановленого Податковим кодексом України, дозволивши проводити окремі види документальних та фактичних перевірок. Нововведення набули чинності 9 лютого. При цьому окреслені зміни стосуватимуться лише юридичних осіб. В частині перевірок фізичних осіб та ФОПів мораторій залишається чинним.

Legal Tip

 

«Наразі питання законності скасованого мораторію є доволі неоднозначним. Однак до моменту офіційного встановлення факту незаконності постанови рекомендуємо підприємствам не перешкоджати податківцям у проведенні перевірок. Навпаки, скрупульозно вивчати їх дії на предмет можливості оскарження до вищестоящого органу або суду, у разі наявності на те правових підстав».

 

Анатолій Мельниченко, адвокат

Зв’язатися

 

2.Прийнято за основу проект Закону про “податок на Google”

17 лютого в першому читанні було прийнято законопроект № 4184, спрямований встановити оподаткування ПДВ нерезидентів, що надають електронні послуги фізичним особам на митній території України.

Legal Tip

 

«Нерезиденти, що надають електронні послуги на території України, з моменту набрання чинності Законом мають зареєструватися платниками ПДВ та сплачувати податки в Україні. За прогнозами Уряду, за рахунок таких цифрових гігантів як Google, Netflix, Facebook, Apple тощо державний бюджет отримуватиме близько 3 млрд грн щорічно. З огляду на практику країн, у яких аналогічні норми вже діють, користувачі онлайн-сервісів можуть очікувати підвищення вартості послуг, включаючи ціни на звичні мобільні застосунки в App Store/Google Play, подорожчання підписки на перегляд серіалів у Netflix, а також на збільшення обсягу набридливої реклами в безкоштовних сервісах. Не торкнуться нові правила оподаткування лише малого бізнесу, якщо за попередній календарний рік електронних послуг в Україні надано менше, ніж на мільйон гривень, обов’язку реєструватися платником ПДВ не виникає».

Дар’я Стадник, старший юрист

Зв’язатися

 

3. Рада планує звільнити від сплати податку на прибуток, ПДВ та земельного податку інвесторів зі значними інвестиціями

На розгляді Парламенту перебуває «президентський» законопроект № 3761, покликаний запровадити податкові преференції для інвесторів зі значними інвестиціями. Законопроект є логічним продовженням ініціативи Президента щодо створення «інвестнянь».

Legal Tip

 

“У випадку прийняття законопроекту потенційним інвесторам зі значними інвестиціями слід очікувати запровадження звільнення від оподаткування ПДВ операцій з імпорту устаткування для реалізації інвестиційного проекту, звільнення прибутку, отриманого внаслідок виконання інвестиційного договору, від оподаткування податком на прибуток підприємств, а також можливість зменшення розміру або звільнення від сплати земельного податку за ділянки, що використовуються для інвестиційного проекту.

 

Катерина Максимчук, юрист

Зв’язатися

 


Завантажити PDF