WeeklyNews 20.07.2021

 

 

Вітаю, друзі! На минулому тижні Рада прийняла ряд важливих рішень щодо прийняття законопроектів у напрямку ІТ та виконання судових рішень.

 

Деталі, як завжди, у нашому дайджесті 👇

 

1. Створено Дія City. Що пропонують ІТ-шникам?

ВРУ ухвалила законопроект, яким створюється спеціальний режим для роботи ІТ-галузі – Дія City. Це спеціальна правова та податкова система є IT-хабом для стартаперів, кіберспорту, діджитал-маркетологів та інших спеціалістів в ІТ-галузі. Юридичні особи, які відповідають критеріям, що встановлені законом (види діяльності, розмір середньої місячної винагороди, середньооблікова кількість працівників тощо), можуть подати заяву на приєднання до Дія City в якості резидентів.

На резидентів розповсюджується система державних гарантій захисту інвестицій, особливий податковий режим та порядок взаємодії з правоохоронцями. Так, оподаткування в Дія City виглядає так: ПДФО – 5%; мінімальна ставка ЄСВ 22% від мінімальної заробітної плати; 1,5% військовий збір; податок на прибуток 18% або податок на виведений капітал 9%. Резиденти Дія City зможуть також самостійно обирати та наймати працівників на підставі трудових договорів (контрактів), співпрацювати з GIG-спеціалістами чи залучати підрядників та виконавців, в т. ч. фізичних осіб-підприємців.

 

Legal Tip

 

«В цілому ідея створення єдиного середовища для ІТ-спеціалістів є непоганою та прогнозує отримання приросту ВВП у цій сфері, створення додаткових робочих місць, залучення інвестицій в дану сферу. Однак, в цьому слід вбачати й можливі негативні наслідки. Зокрема, закон містить норми про неконкурентність, які, на мою думку, будуть знижувати мобільність фахівців та впливати на конкурентність заробітних плат для спеціалістів цієї сфери».

 

Олена Сідей, адвокат

Зв’язатися

 

2. Ребрендинг виконавчого провадження

ВРУ прийнято за основу законопроект № 5660, з прийняттям якого втрачають чинність ЗУ «Про виконавче провадження» та ЗУ «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів». Законопроектом планується удосконалення процесу примусового виконання рішень шляхом введення наступних новацій:

  • розширення повноважень приватних виконавців;
  • цифровізація процесу примусового виконання рішень шляхом: запровадження автоматизованої системи обміну інформації ДВС та ПВ з державними органами, банками та іншими фінансовими установами щодо отримання інформації, арешту рахунків тощо; автоматизації процесу накладення обтяжень на рухоме/нерухоме майно боржника;
  • доповнено ЦПК України новим положенням про «Зустрічне забезпечення», а саме у випадку застосування судом заходу забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документа або зупинення вчинення виконавчих дій, особа, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, повинна забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову.

 

Legal Tip

«На мою думку, введення в дію даного законопроекту має сприятливо відобразитися на процедурі виконання судових рішень. Зокрема, законопроектом передбачається розширення повноважень та кількості приватних виконавців, що сприятиме більш швидкому виконанню рішень. Разом з тим, даним законопроектом запроваджено штрафи для боржника юридичної особи у разі невиконання рішення – 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян до посадових осіб боржника та 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян до юридичної особи. Це, в свою чергу, повинно стимулювати боржників своєчасно виконувати рішення суду».

 

Христина Сімонова, юрист

Зв’язатися

 


FYI: за даними відкритих джерел, завдяки прийняттю закону про “Дія City” Мінцифри планує за 4 роки збільшити долю IT у ВВП України з 3,7-4,2% до 10%, а кількість робочих місць з 200 тис. до 450 тис.
Якщо Ви бажаєте більше знати про новини нашої фірми та останні юридичні новели, запрошуємо до нашої сторінки Facebook
Ваш Артем Білоусов

Завантажити PDF