WeeklyNews 10.06.2021

Вітаю, друзі!
Наші адвокати як завжди тут для Вас зі свіжими юридичними новинами та порадами. Пам’ятайте, що Ви завжди можете звернутись напряму до кожного автора коментаря для отримання додаткової інформації та консультацій 😊.

 

Деталі, як завжди, у нашому дайджесті.

 

 

1. Кінець епохи пакета з пакетами

07.06.2021 Президент підписав Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Цей закон вводить заборону на розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг пластикових пакетів певної товщини (надтонкі та тонкі), але дозволяє розповсюдження біорозкладних та цупких пластикових пакетів, які витримують значне навантаження. Слідкувати за дотриманням заборони буде Держпродспоживслужба, а порушників закону чекатиме вилучення заборонених пакетів з обороту та штраф від 8 500 до 17 000 грн за перше порушення. За повторне порушення впродовж 3-х років – штраф від 17 000 до 34 000 грн. Законом окремо забороняється безоплатно розповсюджувати дозволені пластикові пакети. Вартість на дозволені пакети не може бути нижчою, ніж мінімальні ціни, які встановлює Кабмін.

 

Legal Tip

 

«Введення в дію закону відбуватиметься поступово, тому бізнес ще має час підготуватись і змінити підхід до упакування товарів, а громадяни – закупити торбинки багаторазового використання. Законом встановлено перехідний період близько 15 місяців, до того як звичайні пластикові пакети зникнуть з магазинів».

 

Ірина Столярчук, адвокат

Зв’язатися

 

2. Знову про вічне. Декларування 2.0

ВРУ прийнято зміни щодо вдосконалення відповідальності за декларування невірогідної інформації та неподання декларації (Законопроєкт № 4651). Зокрема, шляхом доповнення норм Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу уточнено коло суб’єктів відповідних правопорушень, до яких віднесено службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які обіймають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків. Крім того, посилено кримінальну відповідальність за декларування невірогідної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. За вчинення вказаних злочинів тепер передбачено, зокрема, відповідальність у вигляді позбавлення волі до 2-х років.

 

Legal Tip

 

«Посилення відповідальності за вказані злочини є дієвим кроком у боротьбі з корупцією та, маємо надію, буде сприяти зниженню її рівня. До того ж, за вказаним законопроєктом, декларування невірогідної інформації та неподання декларації віднесено до корупційних злочинів. Особа, що його вчинила, не може бути звільнена від кримінальної відповідальності, наприклад, у зв’язку з каяттям, примиренням з потерпілим тощо».

 

Олена Сідей, адвокат

Зв’язатися


Компанія Pavlenko Legal Group завжди відкрита до спілкування зі своїми клієнтами 😊 Тож якщо у Вас є пропозиції до наших щотижневих дайджестів, будь ласка, не вагайтеся та звертайтеся до нас за електронною адресою: office@plglaw.ua або телефоном +380 44 281 06 00.
Ваш Артем Білоусов, адвокат

Завантажити PDF