WeeklyNews 07.09.2021

 

 

Вітаю, друзі!
У дайджесті порція новинок – висновків Верховного Суду. ВС вкотре підкреслив, що навіть законні дії, вчинені з метою ухилення від виконання зобов’язань, можуть бути визнані судом недійсними. Крім того, суд надав висновок щодо права ФОП віднести до витрат сплату орендної плати за землі державної/комунальної власності та/або земельного податку.
Деталі, як завжди, у нашому дайджесті 👇

 

1. Заборона «права на зло»

Верховний Суд своєю постановою від 11.08.2021 по справі №723/826/19 скасував рішення попередніх інстанції та відмовив у задоволенні позовних вимог колишньої дружини про визнання права власності на ½ частину майна та зняття з нього арешту. Суд встановив, що подружжя, яке перебувало в розірваному шлюбі на підставі заочного рішення, «вживали право на зло», оскільки позов дружини про визнання права на частку та звільнення майна з під арешту за умови скасування заочного рішення, яким було розірвано шлюб, після пред`явлення позову в цій справі, використовувався подружжям виключно для недопущення звернення стягнення на майно чоловіка. Судом було зазначено, що дії учасників цивільних правовідносин мають бути добросовісними, відповідати певному стандарту поведінки, що характеризується чесністю, відкритістю і повагою інтересів іншої сторони договору або відповідного правовідношення.

Legal Tip

«Приватно-правовий інструментарій не повинен використовуватись учасниками цивільного обороту для уникнення сплати боргу або виконання судового рішення про стягнення боргу, що набрало законної сили («право на зло»). Якщо Ви використовуєте свої права у законний спосіб, не порушуючи встановлених вимог, правил та процедур, однак, у Ваших діях будуть наявні ознаки того, що Ви використовуєте ці права «на зло» іншим особам і це призведе до негативних наслідків для цих осіб, такі правочини можуть бути скасовані у судовому порядку».

 

Христина Сімонова, юрист

Зв’язатися

 

2. Фокус на окремих податках ФОП

У другій половині червня Верховний Суд розглянув спір у справі №120/4866/18 щодо особливостей оподаткування у сфері земельних правовідносин та маркетингових послуг. ВС, зокрема, висловив правову позицію, що до витрат ФОП, що були понесені до 1 січня 2017 року, також відносяться витрати щодо сплати оренди за землі державної/комунальної власності та земельного податку. Мотиваційні бонуси, отримані за дистриб’юторським договором ,є винагородою за маркетингові послуги та оподатковуються ПДВ.

 

Legal Tip

 

«Цю постанову доцільно взяти на озброєння ФОПам, що наразі перебувають у досудових та судових спорах із податковою стосовно оподаткування операції зі сплати оренди за землі державної/комунальної власності. Не виключено, що висновки, викладені у постанові ВС, зможуть поставити крапку у тривалих протистояннях із контролюючим органом. Але отримані мотиваційні бонуси за дистриб’юторським договором радимо відобразити та сплатити з них ПДВ, аби не опинитися під прицілом податкової».

 

Анатолій Мельниченко, адвокат

Зв’язатися

 


Команда PLG тримає руку на пульсі, для того щоб Ви були в курсі останніх судових та правових новин. Якщо Ви бажаєте більше, запрошуємо до нашої сторінки Facebook
Ваш Артем Білоусов