WeeklyNews 03.03.2021

 

Вітаю, друзі!

 

Я – Артем Білоусов, адвокат та ідеолог юридичних дайджестів Pavlenko Legal Group.
Як завжди, ми тримаємо руку на пульсі та підготували для Вас найбільш цікаві новини за минулий тиждень.

 

1. Банки зобов’язали розкривати державним (приватним) виконавцям номери рахунків боржників

Постановою Правління НБУ внесено зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці. Відтепер в обов’язковому порядку на вимогу виконавців банківські установи повинні надавати інформацію щодо наявності у боржника відкритих рахунків у банку, номерів відповідних рахунків, а також суми коштів, які наявні на таких рахунках.

Legal Tip

 

«Зазначені нововведення мають дві сторони. З одного богу, це прискорить діяльність державних (приватних) виконавців та виконання судових рішень загалом. Також це сприятиме автоматизації процесу збору та обробки інформації про боржників. З іншого, якщо наразі Ви маєте відповідний небажаний статус, то будьте готові до того, що інформацію про суми коштів на ваших банківських рахунках приховувати стане складніше».

 

Христина Сімонова, юрист

Зв’язатися

 

2.Новий підхід Верховного Суду щодо можливості придбання фізичною особою права вимоги за кредитом у банка-банкрута

У справі №640/14873/19 Верховний Суд висловив правову позицію, відповідно до якої фізичні особи можуть приймати участь у відкритих торгах Фонду гарантування вкладів, та, за їх результатами, укладати угоди стосовно придбання прав вимоги до боржників за кредитами. Верховний Суд вказав, що законними такі угоди є лише тоді, коли вони були укладені у процедурі ліквідації банку.

Legal Tip

 

«Ми можемо говорити про позитивні зміни в контексті можливості викупу фізичною особою власного боргу за кредитом перед банком, що банкрутує. Така можливість дозволить особі, яка придбала власний борг, припинити будь-які судові тяганини про стягнення боргу та мінімізувати ризики, пов’язані з втратою забезпечення до кредиту (якщо таке було) або іншого майна, належного боржнику».

 

Анатолій Мельниченко, адвокат

Зв’язатися

 

3. Президентом підписано Закон про регулювання дистанційної роботи

25 лютого з підписом від Президента повернуто Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи». Законом передбачено вдосконалення правових відносин у сфері регулювання двох самостійних видів (форм) роботи – дистанційної та надомної.

Legal Tip

 

“Працівники зможуть виконувати трудові обов’язки дистанційно за місцем проживання (або будь-яким іншим обраним місцем), а також поєднувати дистанційну роботу з виконанням роботи в звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця. З новим Законом варто ознайомитись кожному, хто використовує дистанційну роботу своїх працівників або сам працює віддалено. Зокрема, слід звернути особливу увагу на забезпечення належного обміну електронними документами на підприємстві, а також на дотримання умов про конфіденційність та захист персональних даних”.

 

Дар’я Стадник, старший юрист

Зв’язатися

 


До речі, а Ви знали, що у нас є власна міні-кав’ярня для відвідувачів? Якщо останні юридичні новини Вас не гріють, не вагайтеся зайти до нас на філіжанку запашної кави 😊

 

Ваш Артем Білоусов

Завантажити PDF