TOP-30 under 30 Lawers. Коментарі Григорія Павленка, Pavlenko Legal Group

В рамках рубрики TOP-30 under 30 Lawers журналу «Вибір клієнта. ТОП 100 юристів України 2023» керуючий партнер Pavlenko Legal Group Григорій Павленко поспілкувався з виданням Юридична газета та дав відповіді на питання.

– Чи перспективні для українського юридичного ринку аутсорсинг та бізнес-колаборації (або інші форми колаборації)?

– Особисто для моєї компанії ця формула стала дуже робочою. Ми бутикова компанія з двома основними напрямами: захист бізнесу та судова практика. В цих практиках ми маємо гарний досвід, особливо коли йдеться про нестандартні та великі судові конфлікти. Оскільки ми ведемо роботу над складними багаторівневими, інколи транснаціональними судовими кейсами, то часто виникає необхідність у додаткових знаннях або робочих руках. У таких випадках ми можемо кооперуватися з дружніми кваліфікованими командами та разом працювати на великих проєктах. Це дає свої результати і точно заслуговує на життя. Особливо, коли компанії ріжуть кости, економлять і не можуть постійно зберігати у своєму штаті дорогого працівника. Часи змінилися, і треба шукати нові підходи.

Як зберегти і повернути таланти в умовах війни: ваш рецепт?

– Юристи – це насамперед люди. Тому тут треба розмірковувати, що може зацікавити працівника як людину. Комфортна енергетика, хороший і безпечний офіс, нетоксичний колектив, гнучкі підходи до робочого графіка та гідна оплата праці. Кожна людина має свої важелі, якими можна її зацікавити, тож треба їх шукати. Для когось вирішальним може стати те, що у тебе біля офісу є де припаркувати машину чи щось подібне, а не крутий соціальний пакет. Треба індивідуально підходити до кожного таланту. Я жартівливо називаю Pavlenko Legal Group компанією вільних людей. Це виявляється у моєму ставленні до всіх звичних канонів офісної корпоративної роботи — я хейтер, і ця філософія мене напружила з першого дня в юриспруденції. У нас на роботі немає графіків, дрес-кодів тощо. Проте є ставлення до працівників, як до рівних собі дорослих і свідомих людей, які й без примусу розуміють важливість трудової етики, дедлайнів, високих стандартів роботи та відповідного зовнішнього вигляду.

Посилання на публікацію тут .