Суд захистив права військовослужбовців, які є боржниками у виконавчих провадженнях

На розгляд Господарського суду Києва надійшло подання виконавця про надання дозволу на звернення стягнення на житлову нерухомість, право на користування якою має дитина. Батько дитини, боржник, наразі бере участь в бойових діях проти збройної агресії рф, а також пропав безвісти при виконанні бойового завдання. При цьому виконавець просив суд надати дозвіл для реалізації квартири військовослужбовця, в якій зареєстрована його малолітня дочка.

Господарський Суд м. Києва у задоволенні подання відмовив і постановив окрему ухвалу на Міністерство юстиції України та Міністерство оборони України, зобов’язавши їх усунути недоліки в цій сфері у термін 30 днів.

Суд вказав, що проведення виконавчих дій та примусовий продаж житла захисника, в якому зареєстрована дитина, є незаконним і несправедливим: «Суду складно уявити, що Закон України “Про виконавче провадження” допускає можливість того, що поки військовослужбовець захищає територіальну цілісність держави Україна під час повномасштабної військової агресії, держава Україна в особі своїх органів (органу опіки та піклування чи суду) надала б дозвіл на звернення стягнення (продаж) його квартири, в якій зареєстрована малолітня донька цього військовослужбовця».

Також суд запропонував Міністерству юстиції України проаналізувати наявність/відсутність підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності виконавця.