Щодо списання кредитів на житло або авто, яке було пошкоджено або зруйновано під час війни

На початку грудня Верховна Рада ухвалила Закон №7441-1 щодо списання кредитів на житло або авто, яке було пошкоджено або зруйновано під час війни. Розберемося із тим, що пропонується боржникам.

Боржникам пропонується право на призупинення виплат по кредитах. В окремих випадках можна розраховувати навіть на прощення боргу. Так, зокрема, право на призупинення виплат отримають позичальники кредитів на житло. Проте, таке право виникне лише у тих боржників, кредитне житло яких опинилося на окупованій території або на території активних бойових дій чи було знищене/пошкоджене внаслідок бойових дій. Щодо автомобілів, анулювання заборгованості можливе по кредиту на знищене авто, яке було єдиним авто в сім’ї позичальника станом на 23.02.2022.

Слід зазначити, що банк/фінансова установа не мають призупинити обов’язок позичальника щодо повернення кредиту автоматично. Позичальник має сам звернутися до кредитора з пакетом документів, які підтвердять наявність підстав для призупинення. Зробити це можна в період дії воєнного стану та ще протягом 3 місяців після його скасування.

Звернення до кредитора має бути належно оформлене та включати в себе документи та інформацію, які підтверджують наявність підстав для призупинення виплат або прощення боргу.

Важливим критерієм для задоволення заяви є відсутність заборгованості по кредиту станом на 23.02.2022 року.

На даний час Закон вже підписано президентом і ми вже можемо проаналізувати вашу ситуацію та допомогти з підготовкою звернення до банку/фінансової установи. Пишіть нашому партнеру Григорію Павленку .