WeeklyNews 24.03.2021

 

Вітаю, друзі!

 

В містах України запроваджують черговий локдаун, але ми працюємо в штатному режимі, хоча й деякі з нас працюють віддалено. Проте, незважаючи на всі труднощі, ми завжди до ваших послуг із черговою партією юридично-бізнесових новин!

 

 

1. Колекторів штрафуватимуть за шантаж та погрози

Радою прийнято законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості». Законопроект має врегулювати правовідносини, що виникають між колекторами та боржниками. Основною метою є захист прав боржників та обмеження доступу до ринку потенційно недобросовісних колекторів.

Legal Tip

«Очікується, що після набрання чинності закон має нарешті встановити чітко регламентовані правила гри між колекторами та боржниками. Зокрема, зобов’язано колекторів дотримуватися правил етичної поведінки та взаємодії з боржником. Компанії зможуть займатися колекторською діяльністю виключно після внесення їх до публічного Реєстру колекторських компаній. НБУ наділено правом перевіряти колекторські компанії, їхніх власників і керівників та, у разі виявлення порушень, застосовувати заходи впливу, зокрема, у вигляді штрафів або навіть виключення з Реєстру колекторських компаній».

 

Христина Сімонова, юрист

Зв’язатися

 

2. Простили борг? Платіть податки

Прощена (анульована) сума основного боргу за кредитним договором є додатковим благом і належить до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, за відсутності зміни зобов’язання з іноземної валюти в гривню за кредитом і прощення розміру розрахованої різниці. Таку позицію висловив Верховний Суд у січні цього року по справі № 815/3071/18, розглядаючи скаргу платника податків. Суть спору полягала у тому, що у відношенні позивача (фізичної особи), якому банком прощено частину боргу за кредитним договором, контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення про збільшення суми грошового зобов’язання.

Legal Tip

«Фактично при прощенні (анулюванні) заборгованості особа-боржник одержує економічну вигоду у вигляді збереження активів у силу припинення належного кредитору права вимоги, що в свою чергу зобов’язує таку особу включити таку суму до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Отже, пам’ятайте: якщо банком було здійснено прощення (анулювання) основної суми боргу (кредиту) та повідомлено про це боржника, то боржник самостійно декларує такі доходи та сплачує податки з них».

 

Олена Сідей, адвокат

Зв’язатися


Сподіваюсь, що із нашими Legal Tip вам не докучатимуть колектори, податківці та інші. Однак, якщо необхідна допомога, то ви знаєте, куди звернутись 😉

 

Ваш Артем Білоусов

Завантажити PDF