WeeklyNews 06.04.2021

 

Вітаю, друзі!

 

Сучасні реалії, пов’язані з пандемією, змушують уряд вдаватись до запровадження додаткових карантинних заходів. Водночас подібна ситуація дає поштовх до діджиталізації вже звичних нам речей.

 

Деталі — у нашому черговому дайджесті.

 

1. Уряд змінив порядок в’їзду в Україну

22 березня Кабінет Міністрів України видав постанову № 230, якою внесено зміни до протиепідеміологічного порядку перетину кордону, передбаченого постановою №1236 КМУ від 09.12.2020.

Legal Tip

 

«Відтепер при в’їзді в Україну іноземцям та особам без громадянства необхідно обов’язково пред’являти негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, а також відповідний поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування. Крім того, постановою передбачається, що з 23.03.2021 встановлюється обов’язкова самоізоляції для громадян України, які перетинають державний кордон, крім випадку пред’явлення негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону. Також існують виключення для визначеного вузького кола громадян».

Артем Білоусов, адвокат

Зв’язатися

 

2. «ДІЯ» в дії!

Вже з 23 серпня 2021 р. кожен українець, який має у своєму смартфоні додаток «ДІЯ», зможе використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими. Такий закон було прийнято ВРУ минулого тижня. Тепер е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон максимально зручно можна використовувати для підтвердження Вашої особи у будь-яких життєвих ситуаціях, де це потрібно – відкриття рахунку в банку, отримання державних послуг у ЦНАПах тощо. ​

Legal Tip

 

«Тепер ви можете використовувати цифрові паспорти всюди, де законодавством передбачено подання або застосування копії паспорту. Однак цифрові паспорти не дозволяється використовувати у випадках перетинання державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Отже, зараз можна не хвилюватися, якщо забули паспорт вдома, оскільки вони завжди є у вашому смартфоні та юридично прирівняні до паперових, що безумовно додає зручності буденному життю громадян. Проте всі документи в мобільному застосунку «Дія» дійсні лише на території України».

Олена Сідей, адвокат

Зв’язатися


До речі, а Ви знали, що читання — один з найкращих способів у боротьбі зі стресом? Сподіваємось, що наші щотижневі дайджести мають саме такий «антистресовий» ефект 😉
Ваш Артем Білоусов

Завантажити PDF