РРО: в очікуванні податкових перевірок

На початку жовтня скінчився період звільнення деяких категорій платників податків від відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Тому цілком ймовірно, що матиме місце збільшення кількості перевірок податковими органами на предмет належного проведення розрахункових операцій через РРО.

Радимо ретельно підготуватися та приділити увагу деталям, зокрема, вимогам до реквізитів фіскальних чеків. Увага! Відсутність хоча б одного з реквізитів фіскального чека може вилитися у значний штраф. Непоодинокими є випадки застосування штрафів згідно з п. 1 ст. 17 Закону (у безготівкових розрахунках у чеках не зазначено всіх обов’язкових реквізитів, що є наслідком нез’єднання/непоєднання РРО з банківським платіжним терміналом). Так, закон прямо не встановлює обов’язку з’єднувати/поєднувати РРО з платіжним терміналом, проте передбачена вимога приведення форми і змісту фіскальних чеків у відповідність до вимог Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, що затверджене Наказом Міністерства фінансів України № 13 від 21.01.2016 . Таким чином, якщо в документі немає хоча б одного з обов’язкових реквізитів, то такий документ не приймається в якості розрахункового та бізнес може отримати штраф у розмірі 100% та 150% від вартості проданих з порушенням товарів.

Рада бізнес-омбудсмена наголошує, що при наявності певних підстав РРО необхідно з’єднати/поєднати з банківським платіжним терміналом з метою забезпечення відображення у фіскальних чеках реквізитів рядків 11-18.