Роботодавець зобов’язаний своєчасно та у повному обсязі виплатити заробітну плату

Гідна заробітна плата, яку своєчасно отримує працівник – найкраща мотивація для працівника. Роботодавець зобов’язаний своєчасно та у повному обсязі виплатити заробітну плату, навіть якщо має інші зобов’язання або фінансові труднощі.
Однак, є непоодинокі випадки, коли роботодавець затримує або взагалі не сплачує винагороду за працю. Якщо ви опинилися у подібній ситуації, то слід усвідомлювати, що невиплачену заробітну плату можна стягнути з роботодавця у судовому порядку. У таких справах працівники не сплачують судовий збір, а звернення до суду з вимогами про стягнення невиплаченої заробітної плати не обмежується будь-якими строками.
Що стосується судової практики, то Верховний Суд у даній категорії спорів, переважно, стає на бік працівників, захищаючи їх від недобросовісних дій роботодавців. До прикладу, у постанові від 26.10.2022 року у справі №905/857/19 Велика Палата Верховного Суду констатувала, що виплата заробітної плати має пріоритет перед іншими виплатами та підвищену захищеність. Заробітна плата має бути виплачена працівнику навіть й тоді, коли має місце випадок або непереборна сила.
Отже, працівникам, позбавленим заробітної плати, варто брати до уваги, що механізми повернення винагороди за працю існують. І наші фахівці, які неодноразово відзначалися кращими у трудовому праві, однозначно порадять, як ефективно скористатися такими механізмами. Маєте питання – пишіть нашому адвокату Анатолію Мельниченку .