НБУ не збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб

Інформація про те, що Національний банк України буде збирати дані про всі платежі фізичних осіб, не відповідає дійсності. Нагадаємо, що інформація про збір даних регулятором начебто згідно листа № 25-0005/38228 викликала резонанс у ЗМІ, тому регулятор роз’яснив, що у документі не йдеться про фізичних осіб, не перередбачено збору інформації та їх персональних даних.

З грудня минулого року НБУ регулярно отримує інформацію від банків-еквайрів, але виключно щодо суб’єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг – юридичних осіб, що користуються послугами банків з електронної комерції. Така міра прийнята з метою посилення нагляду та контролю за дотриманням банками вимог законодавства. Банки отримали лист-нагадування № 25-0005/38228, яким регулятор звертає увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації.

Завдяки аналізу вищезазначеної інформації НБУ зможе виявити проблематику використання послуг банків, зокрема, електронної комерції, з метою обслуговування тіньового ринку, а саме – нелегального грального бізнесу.