Захист будь-яких прав являє собою матрицю, кожна клітинка якої має бути прозорою для адвоката, — О. Павленко

Захист будь-яких прав являє собою матрицю, кожна клітинка якої має бути прозорою для адвоката, — О. Павленко

Дебютну лекцію в рамках Школи судової практики Lеgal High School (LHS) було присвячено захисту корпоративних прав у нашій країні. Своєю азбукою захисту зі слухачами Школи поділилася викладач LHS, адвокат, керуючий партнер Pavlenko Legal Group Олександра Павленко.

Лектор, зокрема, акцентувала увагу на принципах захисту корпоративних прав, про які обов’язково потрібно пам’ятати. «Захист будь-яких прав являє собою матрицю, кожна клітинка якої має бути прозорою для адвоката», — зазначила пані Павленко, на переконання якої юриспруденція у сфері судового захисту є математикою. Матриця = «формула захисту», ґрунтуючись на якій ви розкладаєте існуючі вхідні дані і визначаєте план розв’язання свого рівняння, пояснила вона. З часом набувається навичка побудови «формули захисту» тільки на основі загальноприйнятих її елементів. «Доведення», зі слів Олександри Павленко, займає найменшу частину в категорії корпоративних спорів — «формула» важливіша (доказову базу може бути «підтягнуто» вже під формулу або під прийняту концепцію захисту).

У «формулі захисту» викладач виділила чотири елементи:

  • частки (розмір, співвідношення між тим, чим володіє клієнт, і тим, чим володіють інші учасники/акціонери);
  • локація конфлікту (між реальними учасниками/акціонерами або зовнішній фактор — «рейдерство»);
  • способи захисту (пряме відновлення прав і робота з правовими наслідками — комплекс конкретних формулювань позову);
  • юрисдикція.

«Категорія пакета акцій або розмір частки в суспільстві визначить ваш можливий спосіб захисту порушених прав та обсяг дій корпоративного правління, які будуть потрібні поза судовими процесами у межах суспільства або у відношенні до нього», — підкреслила Олександра Павленко, додаючи, що визначення пакета, який захищається, також визначає категорію акціонера/учасника: мажоритарії, міноритарії, середні. «Значний» пакет акцій — 10 % і більше, «контрольний» пакет акцій — більш ніж 50 %, «домінуючий контрольний» пакет акцій — 95 % і більше, «значний контрольний» пакет акцій — 75 % і більше, нагадала лектор.

Олександра Павленко також розповіла про категорії корпоративних спорів (можливі предмети розгляду та способи захисту) і про те, які спори не є корпоративними. До останніх, зокрема, належать: спори про визнання недійсними рішень органів управління юридичної особи за позовом особи, яка не є учасником (акціонером, членом, засновником), у тому числі таким, що вибув, у разі оскарження рішень органів управління юридичної особи, прийнятих після його вибуття; спори, пов’язані з управлінням активами корпоративних інвестиційних фондів; спори, пов’язані з розділом майна подружжя, вступом в юридичні особи спадкоємців, правонаступників, осіб, яким було відчужено частку в статутному капіталі господарських товариств.

[mpc_button preset=”mpc_preset_21″ url=”url:https%3A%2F%2Flhs.net.ua%2Fzakhyst-bud-iakykh-prav-iavliaie-soboiu-matrytsiu-kozhna-klitynka-iakoi-maie-buty-prozoroiu-dlia-advokata-%25E2%2580%2594-o-pavlenko%2F|title:%D0%94%D0%B6%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%BE|target:%20_blank|” font_preset=”preset_3″ font_color=”#f8bf4d” font_size=”18″ font_transform=”uppercase” title=”Джерело” border_css=”border-width:2px;border-color:#f8bf4d;border-style:solid;border-radius:0px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:12px;padding-right:30px;padding-bottom:12px;padding-left:30px;” margin_divider=”true” margin_css=”margin-top:11px;” hover_font_color=”#ffffff” hover_background_color=”#f8bf4d” hover_background_effect=”slide-top” animation_loop_type=”callout.pulse” animation_loop_duration=”500″ animation_loop_delay=”1500″]