WeeklyNews 30.03.2021

 

Вітаю, друзі!

 

Наш черговий дайджест присвячений огляду останніх ініціатив та практик у податковій сфері. Адже, як сказав один відомий політик: «У житті неминучі дві речі – смерть і податки» (Б. Франклін, 1706-1790).

 

 

 

1. Сума компенсації, отриманої нерезидентом за договором переуступки, не оподатковується

В одній із останніх справ за участю ТОВ «Ніко-Україна» (справа № 826/12933/15) Верховний Суд дійшов висновку, що кошти, виплачені нерезиденту на підставі договору про переуступки права вимоги до боржника, не є його доходом, а компенсацією вартості боргу. А тому такі суми не підлягають оподаткуванню за ставкою 15 %.

 

Legal Tip

 

«Дана позиція є важливою для тих, хто співпрацює з іноземними контрагентами або використовує іноземні компанії при структуруванні свого бізнесу. Оскільки резидент, який сплачує дохід на користь нерезидента, будучи його податковим агентом, відповідно до національного законодавства зобов’язаний утримати податок з доходів нерезидентів за ставкою 15%, якщо інше не передбачено законом».

 

Артем Білоусов, адвокат

Зв’язатися

 

2. Електронне резидентство в Україні. Чи повторимо позитивний досвід Естонії?

На розгляді у Парламенту перебуває Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів, яким пропонується запровадити електронне резидентство для іноземців. Як зазначено в пояснювальній записці, Е-резидентство орієнтоване, у першу чергу, на представників ІТ галузі країн, що розвиваються, та держав з нестабільною політичною ситуацією (мається на увазі, насамперед, Білорусь). Основні ідеї, закладені Законопроектом:

  • Е-резидент-підприємець: може здійснювати лише певні види економічної діяльності в сфері ІТ; може обрати виключно спрощену систему оподаткування за правилами для 3 групи; не може використовувати працю найманих осіб; має право здійснювати розрахунки виключно в безготівковій формі та лише через одну банківську установу; взаємодіяти з податковими органами (в т.ч. подавати звітність) має виключно в електронній формі;
  • доходи від здійснення визначених видів економічної діяльності оподатковуються за ставкою єдиного податку 5% як і для платників єдиного податку 3 групи;
  • банківська установа, яка обслуговує Е-резидента, буде самостійно відраховувати авансові 5% з усіх сум, які надходитимуть на банківський рахунок останнього.

 

Legal Tip

 

«Іноземці, які готові скористатися опцією Е-резидентства в Україні, мають врахувати, що в разі недотримання передбачених законом правил використання такого спецрежиму, до їх доходів може бути застосована збільшена ставка єдиного податку 18%, а при повторному порушенні – 36%. Законопроект передбачає вузьке коло осіб, які можуть представляти інтереси Е-резидента у взаємовідносинах з контролюючими органами, а саме Е-резидент може представляти свої інтереси перед контролюючими органами: або особисто, або через адміністратора (яким є ДП «ДІЯ»), або через особу, з якою укладено договір про правову допомогу (фактично мова йде про адвокатів)».

Cергій Шепеляк, радник

Зв’язатися


До речі, а Ви знали, що читання – один з найкращих способів у боротьбі зі стресом? Сподіваємось, що наші щотижневі дайджести мають саме такий «антистресовий» ефект 😉
Ваш Артем Білоусов

Завантажити PDF