WeeklyNews 07.07.2021

 

Вітаю, друзі!

 

Схоже, депутати взялися за кардинальне реформування ринку страхування, а повноваження АРМА нарешті переглянуть.

 

Деталі, як завжди, у нашому дайджесті.

 

1. Страхування 2.0

Верховною радою прийнято в першому читанні проект закону № 5315 «Про страхування». Відповідно, запроваджуються новели ліцензування страховиків, зокрема:

  • страхова компанія, яка отримала ліцензію на страхування за класом «life страхування», не може бути ліцензованою для здійснення страхування за іншими відмінними класами страхування;
  • встановлюються нові вимоги до виходу страховика на ринок, а також виходу компанії з ринку;
  • посилюються вимоги до договорів страхування та реалізації страхових продуктів.

Окрім того, приділяється значна увага повноваженням НБУ із здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю страховиків відповідно до кращих міжнародних практик.

Legal Tip

«На моє переконання, даний законопроект сприяє захисту прав споживачів страхових послуг, оскільки вінвстановлюючи ефективну процедуру виведення страховика з ринку, забезпечує можливість виконання страховою компанією всіх взятих на себе зобов’язань. Більше того, страховим компаніям буде надана можливість передачі страхових портфелів іншій страховій компанії, а у разі визнання страховика неплатоспроможним запроваджується введення тимчасової адміністрації. Разом з тим, даний проект значно посилює вплив НБУ на страховиків, якому надається право обов’язкового погодження власників істотної участі у страхових компаніях, встановлення додаткових вимог до ведення своєї діяльності значними страховиками, а також здійснення різних варіантів наглядових дій».

Христина Сімонова, юрист

Зв’язатися

 

2. На фінішній прямій у боротьбі з АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів)

Завдяки ініціативі Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань захисту інвесторів до парламенту було внесено Законопроект № 5141, який передбачає перегляд повноважень АРМА щодо продажу та управління арештованими активами. На минулому тижні цей законопроект було прийнято за основу. Ключовими аспектами законопроекту є:

  • заборона АРМА продажу активів до вироку суду, що набрав законної сили;
  • збільшено вартість активів, які можуть бути передані АРМА з 200 розмірів мінімальної заробітноїплати до 500;
  • можливість власникам активів самостійно подати належно завірене рішення суду щодо скасування арешту для повернення майна законним власникам.

 

Legal Tip

 

«Насправді повноваження АРМА вже давно потребують перегляду, оскільки діючий закон створює йому можливість тотально ними зловживати. Цей законопроект підтримують адвокатські об’єднання, суддівський корпус та інвестори. Його прийняття нарешті зобов’яже АРМА виконувати основну функцію – управляти майном корупціонерів, а не «віджимати бізнес».

Олена Сідей, адвокат

Зв’язатися

 

 


А Ви знали, що страхування на території України існувало ще з найдавніших часів? В українських селах до початку 20 ст. був своєрідний вид взаємозахисту (страхування) – толока. Ще до появи і широкого розповсюдження грошових відносин існувало страхування членів сільської громади у такому вигляді: якщо хтось, наприклад, внаслідок пожежі втрачав майно, або якщо комусь треба було зібрати врожай, то йому допомагала вся громада своєю працею і своїм майном. Той, хто відмовлявся допомагати — не міг розраховувати на подібну допомогу в майбутньому. Тобто, іншими словами, втрачав страхування з боку громади.
Ваш Артем Білоусов

Завантажити PDF