WeeklyNews 02.06.2021

 

Вітаю, друзі!
Часом життя неможливе без запозиченого капіталу, але борги треба повертати. Як казав один мудрий чоловік: «Наш борг – це право, котре інші мають на нас» – Фрідріх Ніцше.

 

Деталі, як завжди, у нашому дайджесті.

 

1. Виходу немає, є неминучість. Коли повертати борги за валютними кредитами?

Нещадно набрав чинності Закон України №1381-IX, метою прийняття якого є захист осіб, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але через зміну економічної ситуації та кризи не змогли їх повернути. За цим законом встановлено обов’язкову реструктуризацію по кредитах в іноземній валюті, їх перерахування в гривню та списання штрафів, за наявності певних обов’язкових умов. За результатами реструктуризації на боржника покладаються зобов’язання з погашення суми заборгованості рівними частинами протягом 10 років (якщо договором встановлено більший строк, то протягом строку, встановленому в договорі). Крім того, в межах встановленого строку будуть переглянуті проценти за користування кредитом та пеня.

 

Legal Tip

 

«Особи, які отримали споживчий кредит в іноземній валюті, протягом 3 місяців від дня набрання чинності Законом №1381-IX мають право звернутися до своїх кредиторів із заявою про проведення реструктуризації. Для здійснення реструктуризації ключовим є вчасне подання повної та правдивої інформації згідно з переліком, встановленим Законом. При цьому слід знати, що не подавши заяву про реструктуризацію, боржники по кредитах, забезпечені житлом, ризикують втратити таке майно, через фактичне скасування чинного раніше мораторію Закону. Отже, ми рекомендуємо не витрачати час та звертатися до Вашого кредитора із заявою про реструктуризацію».

Григорій Павленко, адвокат

Зв’язатися

 

2. Сценарій казки «Колобок» неможливий. Від боргів не втечеш!

27.05.2021 р. Верховний Суд у справі № 693/624/19 роз’яснив питання недійсності правочинів, вчинених на шкоду кредитора (фраудаторні правочини). У зазначеній справі ВС скасував рішення судів попередніх інстанцій та задовольнив позов про недійсність договору купівлі-продажу рухомого майна, укладеного боржником на шкоду кредитора. При цьому ВС виділив такі підстави для визнання недійсним правочину як «фраудаторного»:

  • правочин, вчинений боржником після відкриття судового провадження про стягнення із боржника заборгованості;
  • правочин вчинено на користь пов’язаної із боржником особи;
  • занижена вартість предмету договору, що відчужується;
  • дії боржника є недобросовісними та вчинені з метою неповернення заборгованості коштом майна, що йому належить.

 

Legal Tip

 

«Механізм визнання недійсним правочину, вчиненого на шкоду кредитора, не є новинкою у судовій практиці, але активно почав застосовуватися лише протягом останніх двох років. Напрацьована ВС судова практика дає змогу юридичній спільноті та бізнесу ефективно використовувати такий механізм у боротьбі з недобросовісними боржниками, стимулюючи їх до повернення боргів. У такому випадку ВС, приймаючи чергову постанову у таких спорах, зробив цей механізм більш зрозумілим та прозорим для застосування».

Анатолій Мельниченко, адвокат

Зв’язатися

 


Звісно, адвокати PLG не мають змоги погасити за Вас борг або допомогти незаконного ухились від його сплати, але можуть захисти Ваші права та інтересі в суді на найвищому рівні, захистити від зловживань з боку банків (колекторів) та допомогти розробити оптимально вигідний план реструктуризації заборгованості на умовах, що будуть максимально вигідними для клієнта 😊
Ваш Артем Білоусов

Завантажити PDF