Спори щодо виплати зарплати - Анатолій Мельниченко

За офіційними даними Державної служби статистики, на початку 1997 р. загальна заборгованість з виплати заробітної плати в Україні складала майже 4,2 млрд грн. Станом на початок 2019 р. заборгованість зменшилася майже вдвічі та становить 2,6 млрд грн.

Як зазначає Міністерство юстиції України, в органах Державної виконавчої служби протягом I кварталу 2019 р. підлягало виконанню 26,8 тис. виконавчих документів про стягнення заборгованості із заробітної плати на суму близько 787,6 млн грн. Це на 862 документи більше, ніж за аналогічний період 2018 р.

Аналіз цих показників дає підстави стверджувати дві речі. По‑перше, в Україні спостерігається позитивна тенденція щодо погашення наявної заборгованості із заробітної плати. По‑друге, державна політика спрямована на зменшення таких показників шляхом повного та ефективного виконання державними й приватними виконавцями судових рішень про стягнення з роботодавців на користь працівників заборгованості із заробітної плати.

Спори щодо виплати зарплати: на чиєму боці суд? – відповідь на це питання дає у своїй статті для Юридичної газети юрист Pavlenko Legal Group Анатолій Мельниченко.

Читайте матеріал за посиланням.

Посилання