Міні-інтерв’ю Анатолія Мельниченка, Pavlenko Legal Group
Як би ви пояснили важливість своєї професії людям, які далекі від юриспруденції?
Вважаю, що в умовах сьогодення слід говорити не тільки про важливість професії, а й про її нагальну необхідність. Питання захисту прав та інтересів клієнтів особливо гостро постало в умовах війни та запровадженого воєнного стану. У зв’язку з чим все менше доводиться пояснювати важливість своєї професії людям.
Якщо ж і доводиться це робити, то завжди юриспруденцію порівнюю з професіями лікаря чи пожежника, оскільки ці професії поєднує одне – життя та доля людини. Є різні клієнти, але з власних спостережень можу відмітити, що більшість з них усвідомлюють важливість професії юриста, коли хоча б один раз в житті потрапляли у халепу і виходили з неї завдяки клопіткій роботі юриста.
Як ви вважаєте, чи має юридична спільнота достатньо можливостей для молодих талантів, щоб вони могли реалізувати свій потенціал? Що ще необхідно змінювати?
Порівнюючи свій шлях професійного розвитку та можливості, які тоді існували, розумію, що їх було значно менше, ніж зараз. Юридична спільнота наразі створює достатньо інструментів для того, щоб молоді таланти були почуті. Починаючи від цікавих стажувань в середині юридичних компаній та закінчуючи так званими «moot court» серед студентів та випускників юридичних вишів. Юридичне середовище як джунглі: виживають найсміливіші та цілеспрямовані. Тому молодим талантам потрібно адаптуватися і створювати свої правила гри в цьому середовищі. Але головне – робити це з любовʼю до професії.
Часто проблема криється саме у відсутності бажання таких молодих талантів, яке пов’язано, зокрема, з привабливістю вищих доходів в інших популярних професіях, які можна мати відразу. Саме тому наразі можна відчувати дефіцит молодих та талановитих кадрів.
Якщо говорити про зміни, то, на мій погляд, вони мають стосуватися популяризації професії та викорінення застарілих підходів у роботі. Модернізація та цифровізація процесів має стосуватися всього циклу, від процесів навчання у вузах до процесів роботи юристів з державними інституціями.
Для видання “Юридична газета”