Олександра Павленко
Олександра Павленко
Адвокат
Старший партнер
GR, судовий захист, ДПП

Контактні дані

Засновник юридичної компанії Pavlenko Legal Group, відомий адвокат і фахівець у сфері government relations. 29а позиція у рейтингу «Найвпливовіших жінок України» ( за версією журналу «Фокус»).

Перший заступник Міністра охорони здоров`я України (2014-2016 рр.)

Радник з правових питань Віце – прем’єр – міністра України з питань економіки (2010 – 2012 рр.)

У 2012 році увійшла у п’ятірку відомих жінок – юристів України за версією журналу «Forbes Woman» і у двадцятку найкращих ТОП – менеджерів юридичних компаній України.

Член Правління ААУ, Член Американської торгової палати (АСС), Асоціації правників України, Європейської бізнес Асоціації (ЄБА) і Асоціації «Аспен – Україна».

Читає лекції з питань законопроектної роботи, просування законодавчих ініціатив в Уряді, побудови юридичного захисту у рамках виборчих процесів і юридичної підтримки політиків.

Освіта:

  • Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, магістр права
  • Український інститут розвитку фондового ринку, фінансист
  • Вашингтонський університет, курс з програми «Лобіювання і адвокасі в країнах Європейського союзу» (Брюссель)
  • Учасник програми CAP School (Civil and political school)
  • Свідоцтво Київської обласної кваліфікаційно–дисциплінарної комісії адвокатури з права на зайняття адвокатською діяльністю (Свідоцтво - № 3031/10)

Досвід

У складі керівництва Міністерства охорони здоров’я України (2014-2016 рр.) Олександра Павленко займалася кураторством питань нормативної роботи для секторів фармацевтики, медичного обслуговування, ринку товарів медичного призначення і т. д.  Очолювала напрямок, пов’язаний з управлінням корпоративними правами держави у сфері охорони здоров’я, розвивала сферу державно — приватного партнерства в медицині, а також забезпечувала комунікацію з Верховною Радою України, Кабінетом міністрів України, Адміністрацією Президента України, правоохоронними органами, громадськістю та іншими органами влади. Вела комунікацію з профільними ринками щодо створення нового регулювання в рамках GR-проектів.

Практикує в галузі права з 2000 року, як адвокат, супроводжуючи бізнес у резонансних судових спорах, працюючи з політиками і відомими бізнесменами. Пройшла шлях від помічника юриста до партнера компанії в провідних юридичних брендах.

З 2005 року реалізує проекти в сфері government relations.

У 2008 заснувала власну юридичну компанію Pavlenko Legal Group (до 2014 року – Правова група «Павленко і Побережнюк»).

Паралельно з практикою GR, відома, як фахівець у сфері судового захисту бізнесу, корпоративних конфліктів, політичної адвокатури і проектів з державною складовою.

У 2009 — 2010 рр. — займала позицію уповноваженого представника у Центральній виборчій комісії (ЦВК) кандидата у Президенти України. У 2012 році була уповноваженим представником у ЦВК однієї з політичних партій.

Також серед відомих і резонансних проектів, якими керувала Олександра Павленко — судовий захист російської авіакомпанії «Сибір» у конфлікті з Міноборони України про ураження авіа-судна українською ракетою 4 жовтня 2001 р.; захист активів ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» у процесі реприватизації; консультування та юридичний супровід Президента України при підписанні міжнародних договорів та ін. В різні роки представляла в судах інтереси українських політиків.

Розробляла стратегії захисту компаній від недружніх поглинань та захоплень (захист від «рейдерських атак»), а також брала участь у розгляді значних позовів проти державних органів. Багато з судових справ стали основою для судової практики тих чи інших сфер.

2013, 2012 — відзначена щорічним виданням Ukrainian Law Firms A Handbook for Foreign Clients (видавництво «Юридична практика»), як відомий та активний український судовий юрист;

2016 — рекомендована юридичним довідником Legal Experts EMEA у якості визнаного українського фахівця у вирішенні спорів.

Практика

Government relations, судовий захист, державно-приватне партнерство, корпоративне, виборче право, політична адвокатура.