«Коли ми говоримо про захист активів, то зобов’язані завжди не тільки дивитися на позицію сторони, яку представляємо, але й враховувати інтереси всіх сторін» — Олена Перцова

Олена Перцова, керівник судової практики Pavlenko Legal Group, ознайомила слухачів Школи судової практики Lеgal High School з актуальною судовою практикою визнання недійсними угод з відчуження активів підприємств і ефективними способами їх захисту в судовому порядку.

«Коли ми говоримо про захист активів, то зобов’язані завжди не тільки дивитися на позицію сторони, яку представляємо, але й враховувати інтереси всіх сторін. Тільки так ми зможемо правильно виробити власну правову позицію», — підкреслила Олена Перцова.

Спікер назвала «больові точки», на які юристам потрібно звертати увагу ще на стадії укладання договорів. За словами Олени Перцової, щоб уникнути проблем в майбутньому до укладення договору купівлі-продажу необхідно перевірити статус придбаного майна, наявність обтяжень, заборон, повноваження підписанта угоди (обмеження згідно зі статутом та/або закону, згода співвласників), безпосередньо статут контрагента, включно з метою діяльності. Крім цієї інформації Олена Перцова рекомендує перевірити реєстр судових рішень на наявність суперечок щодо посадових осіб, об’єкта нерухомості та додатково щодо передачі корпоративних прав підприємства.

Доповідач зробила короткий аналіз норм матеріального права і звернула увагу на важливість обрання правильного способу захисту. «Ви можете виграти справу, але на 100%, навіть не на 99%, я впевнена, що через неправильний вибір способу захисту це рішення скасує суд вищої інстанції», — зазначила Олена Перцова.