Карантин. Планові перевірки відміняються

11.03.2020 р. країну сколихнула новина про запровадження карантину на усій території України з метою запобігання поширення так званого COVID-19. Постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 р. строк карантину встановлено з 12.03.2020 р. по 03.04.2020 р.

Крім того, керуючись ст. 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», органами місцевого самоврядування міст та областей України були запроваджені відповідні обмежувальні заходи для запобігання розповсюдженню COVID-19.

Громадський та міжміський транспорт фактично перестав функціонувати. Бізнесу було рекомендовано відправити своїх працівників у так звану «удальонку». А що ж з перевірками на період карантину?

Відповідно до п. 4 ч. 2 Перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-IX на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, (COVID-19) забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Отже, під час дії карантину та обмежувальних заходів планові перевірки відміняються. При цьому, Закон № 530-IX не передбачає перенесення перевірок на іншу дату, навіть, якщо вони підпадають на період дії карантину або обмежувальних заходів.

Зауважимо, що перевірити, чи знаходиться Ваше підприємство у списку планових перевірок, можна на веб-сайті Інспекційного порталу за адресою: https://www.inspections.gov.ua/regulators-plans/index?planning_period_id=4.

Що ж стосується позапланових перевірок, то Закон № 530-IX їх не забороняє. Однак, враховуючи те, що більшість державних органів зараз працюють в обмеженому режимі, а також пряму вимогу закону щодо обов’язкової присутності керівника або уповноваженої ним особи під час перевірки (ч. 11 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»), то проведення позапланової перевірки в період карантину малоймовірне.

Водночас, незважаючи на карантин, Pavlenko Legal Group на зв’язку зі своїми клієнтами 24/7 та завжди готова забезпечити юридичний супровід перевірки будь-якої складності.